Vitamín  C

Linus Carl Pauling byl americký kvantový biochemik, podle některých názorů nejvýznamnější chemik 20. století. Zkoumal dlouhodobě účinky a vlastnosti vitamínu C. Pauling - nositel dvou Nobelových cen každodenně užíval vitamín C v množství 3g a postupně navyšoval dávku až na 18g denně a dožil se 93 roků, přestože mu diagnostikovali v 59 letech rakovinu a oba rodiče zemřeli ve věku 60ti let. Své dlouhé přežívání vždy připisoval vitamínu C a dalším výživovým doplňkům.

Důležité informace o vitamínu C najdete na webových stránkách - http://www.c-vitamin.cz/
nebo v knize - Vitamín C a megaskorbická liečba – zabudnutý poklad - autor Peter Tuhársky, kterou najdete na stránkách - www.badatel-mysteria.cz - vitamin-c-liecba-pdf.
Další knihu o významu vitamínu C, o nebezpečí překyselení organismu a o špatných stravovacích zvyklostech, si můžete stáhnout zdarma na serveru www.ulozto.cz
- Pryč s kyselostí.

Linus Pauling také napsal bestseller o vitamínu C - Jak déle žít a lépe se cítit. V knize se zabývá hlavně výživou, v prvé řadě pak vitamíny, z nichž nejdůležitější je vitamín C. Rozebírá působení vitaminů v lidském těle a jejich účinky proti různým nemocem, od nachlazení přes psychické poruchy, až třeba po rakovinu či onemocnění srdce.

Každý člověk má předpoklady dožít se v plném zdraví a vitalitě až sto třiceti let, pokud si zajistí optimální podmínky. K nejnebezpečnějším civilizačním chorobám patří překyselení organismu, neboť zdraví závisí na rovnováze kyselin a zásad v našem těle.

Moderní věda zjistila, že mnohé civilizační choroby vlastně skutečnými chorobami nejsou. Dochází k nim totiž kvůli nedostatku určitých vitamínů, minerálních látek a stopových prvků v těle. Jakmile se ve správné kombinaci a dostatečném množství doplní, problémy spolehlivě zmizí. K zvlášť nebezpečné situaci dochází při nedostatku vitamínů a minerálních látek současně s překyselením. Jak se bránit? Tím, že poskytneme organismu nadbytek vitamínu C, ostatních vitamínů a minerálních látek. Vitamín C je nezbytný pro stabilitu cév a je také nejdůležitějším prostředkem k léčení ran, významným antioxidantem a nenahraditelným pomocníkem při výměně buněk.

Vitamín C můžeme přijímat různým způsobem. Veškeré ovoce kromě vitamínu obsahuje také bioflavonoidy, které výrazně posilují biologickou aktivitu vitamínu C. To však nestačí, takže bychom ho měli denně doplňovat uměle. Mezi přírodním a synteticky vyrobeným vitamínem C není rozdíl. I naše tělo by si ho vyrobilo synteticky – kdyby ještě mělo tu schopnost. Osobně používám 1g vitamínu C denně, v připadě potřeby zvyšuji na 5 až 10g.

 


Kontakt:  aloe13@post.cz